Сьогодні багато інвесторів воліють витрачати вільні грошові кошти на придбання акцій різних компаній. Однак далеко не всі з них упевнені в тому, що купівля обраних ними акцій буде дійсно вигідною. Щоб дізнатися, чи варто купувати акції Ощадбанку і який прибуток вони можуть принести, необхідно уважно вивчати біржові котирування акцій і прислухатися до прогнозами фінансових аналітиків.
Експерти фондового ринку традиційно радять інвесторам вкладати в акції компаній першого ешелону. Зокрема, папери так званих «блакитних фішок» — компаній газо — і нафтовидобувній галузі, наприклад, «Роснефти» і «Газпрому». Не меншою популярністю у вітчизняних та зарубіжних інвесторів користуються акції великих російських банків: «ВТБ», «Уралсиб» і, звичайно, Ощадбанку.
Де і як купити акції Ощадбанку
Сьогодні самостійний доступ дрібних інвесторів на фондовий ринок неможливий. Згідно з нормами російського законодавства, купувати і продавати акції фізичні особи можуть тільки через уповноважені банки, які надають населенню послуги з купівлі-продажу цінних паперів. Купити акції за допомогою фахівців банку нескладно: достатньо володіти мінімальним стартовим капіталом, поточним рахунком у банку і вільним часом для аналізу поточного стану фондового ринку.
Послідовність дій початківця інвестора, охочого придбати акції Ощадбанку, виглядає так:
— вибрати брокерську компанію і укласти з нею договір на брокерське обслуговування;
— перевести гроші на поточний рахунок;
— встановити на свій комп’ютер спеціальну програму, що дозволяє здійснювати різні операції з цінними паперами;
— скласти розпорядження брокеру на купівлю певної кількості акцій за певною ціною і відправити його в банк.
Після цього брокер придбає для вас на біржі акції Ощадбанку на суму, вказану у розпорядженні, і врахує їх на вашому депозитарному рахунку. Щоб отримати прибуток із цієї угоди, необхідно реалізувати наявні у вас папери за ціною, значно вище тієї, з якою вони купувалися.
Як вигідно продати акції Ощадбанку
Найбільш ліквідними і вигідними сьогодні є звичайні акції Ощадбанку. Вони торгуються на РТС і ММВБ за тикеру SBER. Ціна акцій Ощадбанку в основному змінюється так само, як торговий індекс майданчика, на якій вони торгуються. В залежності від поточної ситуації на ринку, котирування акцій можуть підвищуватися або падати, причому діапазон змін іноді досягає 10% в день. Як тільки ціна акцій підніметься вище бажаної позначки, ви можете скласти розпорядження брокеру на їх продаж.
В результаті операції ви отримаєте прибуток, сума якої буде дорівнює сумі, отриманої від продажу акцій за мінусом вартості їх придбання і витрат на виплату брокерської винагороди та обслуговування депозитного рахунку. Щоб прибуток від продажу акцій Ощадбанку була вагомою, необхідно уважно стежити за їх поточними котируваннями і вчасно віддавати брокеру накази про їх купівлі або продажу.
За останній рік максимальна ціна 1 звичайної акції Ощадбанку змінювалася в діапазоні від 100,9 руб. до 70,51 руб. Отже, акції Ощадбанку потенційно можуть принести інвестору прибуток до 30%. Однак необхідно пам’ятати, що торгівля на біржі – справа досить ризикована. Тому, щоб гарантовано отримати прибутки від інвестування в акції Ощадбанку, необхідно користуватися порадами професійних брокерів та рекомендаціями досвідчених інвесторів.